1392/06/18

THE CIS TOWER

اشتراک گذاری

وقتی ساختمان قدیمی 40 ساله شما نیاز به تغییرات اساسی ظاهری دارد چه کار می کنید؟ این یک مشکل اساسی برای مالکین برج CIS در منچستر Manchester  بود، پس از اینکه نمای اصلی ساختمان به تعمیرات جدی نیاز داشت، راه حل شان چه بود؟ پوشش ساختمان با پنل های خورشیدی solar panels برای تهیه نیروی برق ساختمان.    

این برج  به مالکیت شرکت بیمه بریتانیا، بلندترین برج در اروپا در زمان ساخت خود بود و هنوز دومین ساختمان مرتفع در منچستر می باشد، ارتفاع این برج 118 متر با 25 طبقه می باشد که در فاصله سال های 1959 تا 1962 ساخته شده و در سال 2006 بازسازی شده است . نمای بدون پنجره این ساختمان از میلیون ها تایل کوچک پوشیده شده بود که براثر گذر زمان و آلودگی، این تایل ها ریخته بودند؛ با هزینه 5.5 میلیون پوند، این نما کلا با 7244 پانل فتوولتاییک Photovoltaic Panels پوشیده شد که  390 کیلو وات برق در هر سال تولید می شود؛ این میزان برابر است با تامین کل انرژی مورد نیاز 55 خانه در یک سال. این ساختمان سبز دارای 24 توربین بادی بر روی سقف نیز می باشد که 10 درصد از کل انرژی مورد استفاده ساختمان را تامین می کند.  

این برج، سه نما از چهار نمای خود را با سلول های فتوولتاییک پوشش داده است که این موجب ذخیره سازی انرژی قابل ملاحظه ای در طول روز می گردد. دیوا ر جنوبی ساختمان بیشترین دریافت کننده نور خورشید می باشد، جداره های شرقی و غربی میزان تابش کمتری را دریافت می کنند. در جداره شمالی برج، هیچ پنل خورشیدی وجود ندارد.

این بنا یک نمونه موفق استفاده از پنل های خورشیدی در مقیاس بزرگ است؛ این شرکت بیمه بیش از چهار میلیون پوند از بودجه غیر دولتی خود را به این پروژه اختصاص داده است و  آن را به بزرگترین پروژه انرژی تجدید پذیر در انگلستان تبدیل کرده است.


 

برگرفته از:
www.solaripedia.com
www.skyscrapers.com
www.ecogeek.org

نظرات

نظری وجود ندارد، اولین نفری باشید که نظری ثبت می کنید.