1392/06/18

KINETICA APARTMENTS

اشتراک گذاری

آپارتمان مسکونی کینتیکا Kinetica apartments توسط  معماران واو تیستلتون (Waugh Thistleton(Andrew Waugh and Anthony Thistleton در لندن طراحی شده است.  این ساختمان 14 طبقه یک نشان شهری در شرق لندن است که از تایل های براق پوشیده شده و با یک برج توربین بادی مارپیچ بسیار زیبا، خودنمایی می کند.

برج در قسمت شمالی سایت در مجاورت خانه ی هفت طبقه اسپرینگفیلد Springfield House واقع شده است. ساختمانی 4 طبقه در مجاورت آن نیز گسترده شده که به منظور هماهنگی با ساختمان های کم ارتفاع تر موجود در همسایگی بنا طراحی گردیده است؛ در عین پیوستگی و در هم فرو رفتن احجام، ساختمان از سمت پارکینگ، مانند فرم شاخص معلقی بر روی خیابان به نظر می رسد. 

برج توربین بادی متشکل از 4 توربین بادی مارپیچ متصل به هم در پشت ساختمان است که  بیشتر از 15 درصد نیاز انرژی ساختمان را برآورده می کند، یعنی چیزی بیش از اهداف شهرداری لندن برای تولید یک انرژی کارآمد، که این میزان بسته به سرعت باد متغیر می باشد؛ این 4 توربین حدود 40 هزار کیلو وات ساعت در یک سال تولید خواهد کرد و این میزان برق برای تامین انرژی یک اداره به ظرفیت 80 نفر، یا انرژی برق مورد نیاز بیش از 40 واحد آپارتمانی می باشد که به صورت تقریبی از تولید حدود 7 تن دی اکسید کربن در یک سال جلوگیری خواهد کرد.

نظرات

نظری وجود ندارد، اولین نفری باشید که نظری ثبت می کنید.