1392/06/18

ONE AIRPORT SQUARE

اشتراک گذاری

One Airport Square یک ساختمان چند منظوره است. شامل فضاهای تجاری در طبقه همکف و ده طبقه بلوک دفتری در جنوب غربی می باشد. با در نظر گرفتن یک کنتراست بین منطقه پروژه و فضای شهری اطراف آن، به فضای عمومی و ملاقات گذاشتن برای کارمندان توجه ویژه ای شده است. فضایی که به عنوان یک میدان عمومی در نظر گرفته شده، در سمت شمال شرقی باز بوده و در مجاورت طبقه تجاری قرار دارد که شامل فروشگاه ها، رستوران ها و سلف سرویس می باشد. این میدان برای رویدادهای مختلف، نمایشگاه ها یا فعالیت های دیگر مناسب است، و ممکن است به عنوان یک فضای نمایشگاهی برای آثار نصب شده دائمی از هنر استفاده شود. چنین ابتکاری در طراحی، به همراه فعالیت های اقتصادی باعث زنده شدن این منطقه در شبانه روز می شود.

مساحت این مجموعه در حدود 17.000 متر مربع است. برای نزدیک شدن به راه حل های زیست محیطی مرتبط با مشکلات آب و هوایی، این ساختمان با استفاده از عناصر زیبایی شناسی و طراحی معماری با الهام از هنر سنتی محلی و همچنین پوست درختان نخل معمولی توانسته است خود را به این استراتژی نزدیک کند.

فرم نامنظم بسیار خوب این ساختمان، دارای سطوح همواری در مکان خود است که خیابان را به سطح بالایی به میدان متصل می کند که در اینجا ورودی اصلی به ادارات و منطقه تجاری دیده می شود. یک جفت پله برقی به طور مستقیم به فضای عمومی و دو طبقه پارکینگ در زیر زمین را به هم متصل می کند. حتی ساختار زیرزمین با توجه به مکان پروژه با راه حل های فنی مقاوم در برابر زلزله نیز می باشد.

پوشش این ساختمان عنصر کلیدی آن است که نشان دهنده یکپارچگی بین فرم، ساختار و استراتژی های زیست محیطی است. این ساختمان که فرمی جمع و جور دارد، شامل یک سالن بزرگ بوده که برای بهبود تهویه و روشنایی طبیعی از فضای داخلی خود کمک گرفته است. دفاتر این مجموعه نیز دارای تنوع در اندازه می باشد که شامل سه نوع بزرگ، متوسط و کوچک است. عنصر دیگر این ساختمان تراس های آن است که با بالا رفتن طبقه به طبقه اندازه آن کم می شود. این تغییرات باعث افزایش انعطاف پذیری ساختمان شده و به نیازهای مختلف مستاجران و صاحبان پاسخ می دهد.

یک شاخصه دیگر این ساختمان مربوط به ساختار بتن مسلح بودن اسکلت آن است که باعث ایجاد برآمدگی در آن شده است در حالی که به عنوان یک عنصر تزئینی نیز جلو می کند.

برگرفته از:
www.archdaily.com
www.mcarchitects.it
divisare.com
www.oneairportsquare.com
www.azuremagazine.com
مترجم : علی محسنی

نظرات

نظری وجود ندارد، اولین نفری باشید که نظری ثبت می کنید.