1395/04/12

HOTEL MARQUES DE RISCAL

اشتراک گذاری

این بار پس از شهر بیلیائو  دهكده كوچك اِل سیِگو  مفتخر به دریافت مدالی از استیل و تیتانیوم از معمار معروف كانادایی ،‌ فرانك او گهری Frank O Gehry گردیده است تا بدین وسیله این دهكده ی كوچك كانون توجه معماران سراسر جهان گردد، طراحی هتل ماركز دریسكال ‌به عنوان بخش اقامتی قدیمی ترین كارخانه ی شراب سازی منطقه و با اهداف تبلیغاتی جهت جلب توجه بین المللی به شراب اسپانیا به گهری‌‌ محول شده بود كه این انتخاب نیز در پیشبرد اهداف كارفرما بی تأثیر نبوده و تنها در مدت زمان كوتاهی پس از افتتاح بنا،‌ تصویرهایی از این هتل در اخبار، ‌روزنامه ها و مجلات معتبر معماری سراسر دنیا پخش گردیده و موجب عزیمت بسیاری از علاقه مندان به این دهكده ی كوچك شده است، تا آن جا كه كلیسای قرن شانزدهمی دهكده كه سابقاً تنها دلیل بازدید توریست ها از این دهكده محسوب می گردید آرام آرام به فراموشی سپرده شده است.

گهری در طراحی این هتل كه در میان تاكستان های انبوهی قرار دارد نه تنها ارتفاع و تناسبات كلیسا را در نظر داشته است،‌ بلكه از پیچ و تاب شاخه های درهم درختان مو و همچنین رنگ بطری های كارخانه الهام گرفته و بدین ترتیب ساختمان هتل را همچون تندیسی از فولاد، استیل و تیتانیوم بر فراز تپه ای به درخشش درآورده داشته است. هر چند كه ساختمان بر روی تپه ای نسبتاً بلند واقع شده است اما گهری برای رسیدن به ارتفاعی متناسب با ارتفاع كلیسای قدیمی دهكده،‌ ساختمان را بر روی سه پایه ی عظیم سنگی احداث نموده است.

این هتل از دو حجم اصلی تشكیل شده است كه از یكدیگر جدا بوده و توسط پلی به یكدیگر اتصال یافته اند. ساختمان چهار طبقه ی اصلی تركیبی نامنظم از حجم های مكعبی شكل است كه گویی بر حسب تصادف بر روی یكدیگر قرار گرفته اند. نمای بیرونی این احجام به پیروی از مصالح غالب در دهكده،‌ ماسه سنگی و زرد رنگ است كه پنجره هایی چوبی با تناسباتی كشیده و غیر معقول و بازیگوشانه، سعی در فرار از این احجام صلب را دارند. تراس هایی وسیع و چشم اندازهای سرسبزِ تاكستان ها موجب شده اند تا تناسبات نامتعادل اتاق ها محسوس نباشند. صفحات فلزی كه از اجزای لاینفك و مشخصه ی آثار گهری می باشند در این بنا نیز به رنگ های متفاوت (‌صورتی،‌ بنفش، ‌سورمه ای، شرابی) ‌به كار رفته و ضمن تبدیل بنا به حجمی هرم گونه، ساختمان را در بر می گیرد. رنگ های قابل مشاهده در این صفحات كه توسط پایه های فلزی كاملاً‌ آشكاری با توده های اصلی اتصال می یابند در آرم جدید كارخانه نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

در ساختمان اصلی ورودی،‌ پذیرش، ‌فضاهای اداری،‌ لابی و بار در طبقة‌ همكف،‌ تعداد 14 سوئیت مهمان ویژه در طبقه ی اول، رستوران‌،‌ كافی شاپ و اتاق های جلسات در طبقه ی دوم و سالن پذیرایی و تراس چشم انداز در طبقه ی فوقانی بنا قرار گرفته اند. برخی از دیواره های داخلی كافی شاپ و رستوان با قفسه های مشبك نگهداری بطری های شراب پوشیده و تزیین شده است. در ساختمان كم ارتفاع الحاقی كه به پیروی از معماری دهكده سقف هایی شیب دار و نماهای گچی دارد نیز تعداد 29 واحد اقامتی نسبتاً بزرگتر قرار گرفته اند كه این حجم شامل استخرهای آب درمانی و شراب درمانی نیز می شود. پیرامون این دو بنا را انبارها و سرداب های كارخانه ی شراب سازی كه در سال 1852 تأسیس شده است احاطه كرده اند كه بازدید از آن ها نیز از جاذبه های توریستی دهكده محسوب می شود.

برگرفته از:
طالبیان نیما، آتشی مهدی، نبی زاده سیما، چاپ اول بهار 1387، مجموعه کتب عملکردهای معماری – "هتل"، نشر کتابکده تخصصی معماری و شهرسازی کسری - حرفه : هنرمند، کتاب دوم.
www.marquesderiscal.com
www.designyoutrust.com
www.peri.com.kw

نظرات

نظری وجود ندارد، اولین نفری باشید که نظری ثبت می کنید.