1395/11/08

SHANGHAI TOWER

اشتراک گذاری

برج شانگهای برای نشان دادن زندگی شهری طراحی شده است. با این حال، بجای گسترش پارک ها به صورت افقی در سطح شهر، این برج دارای فضاهای گسترده به صورت عمودی است. این برج نوعی باغ آسمانی نوآورانه است که باعث جدا شدن این ساختمان با بقیه ساختمان های ساخته شده در این زمینه شود. این برج با تاکید بر فضاهای عمومی، مغازه ها، رستوران ها و امکانات شهری یک تجربه جدید برای زندگی و کار دراین برج فوق العاده بلند را فراهم میکند.

چرا این شکل؟ تیم طراحی گنسلر Gensler با پیش بینی کردن سه استراتژی به برجی با این فرم نامتقارن رسیدند، دلیل این کار نیز مقاومت در برابر نیروی بادهای توفانی که در شانگهای رایج است ذکر شده.

با استفاده از تست تونل های بادی در یک آزمایشگاهی در کانادا، گنسلر و مهندس سازه ترن تن توماستی Thornton Tomasetti موفق به کاهش بارهای باد تا 24 درصد که نتیجه این کار رسیدن به یک ساختار سبک تر و همچنین کاهش هزینه تا حدود 58 میلیون دلار شد.

پوسته بیرونی دارای ساختار پیچیده ای است که نیازمند ابزار نوآورانه بوده که پیش از این هرگز تصور نشده است. طراحی شده با بیش از بیست هزار پانل های دیواری و 7000 شکل منحصر به فرد در نما سامان دهی شوند. این پروژه به کمک کامپیوترهای سنتی و نرم افزارهای پارامتریک طراحی شده، تیم طراحی گنسلر یک سیستم توازن و عملکرد،تعمیر و نگهداری را به وسیله قرار دادن لیزر در سایت برای اندازه گیری قرار دادند.

برگرفته از:
www.archdaily.com
du.gensler.com

نظرات

نظری وجود ندارد، اولین نفری باشید که نظری ثبت می کنید.