1395/06/30

CANADA PAVILION EXPO 2010

اشتراک گذاری

غرفه کانادا Canada Pavilion در این نمایشگاه توسط شرکت کانادایی معماری و سازه ای به نام SNC-Lavalin طراحی و اجرا شده است. 

Cirque du Soleil  طراح کانسپت کلی این غرفه، و اجراهای عمومی و همچنین سازمان دهنده برنامه های فرهنگی و استراتژی توسعه و همکاری این غرفه است. این غرفه در مساحتی بالغ بر 6000 مترمربع و با پیام شهر زنده، جامع، با ثبات و خلاق و بنا شده است. 

در طراحی این بنا، محاظت محیطی مورد توجه خاص قرار گرفته و بخشی از دیوارهای خارجی این غرفه، توسط سبزه و گیاهان خاص پوشش داده شده و در کنار آن آب باران توسط یک سیستم زهکشی دقیق و به منظور استفاده در غرفه جمع آوری می گردد. 

کانسپت طرح غرفه کانادا، بازتاب کننده جستجوی این کشور، برای راه هایی برای کنترل فشارهای اقتصادی، انسانی و محیطی در شهرها و همینطور وابستگی بین جامعه شهری و روستایی است. تصور و دید کانادا برای شهرهای خود به وسیله جامعیت، ثبات و خلاقیت مشخص شده، شهرهای جامعی که ایمن، مقاوم و گوناگون و متمایز از هم هستند و در عین حال که بین نیاز شهروندان و محیط، درست به خوبی جوامع روستایی توازن برقرار می کنند، مراکزی برای بروز ابتکار می باشند. جایی که هنر و فرهنگ برای تعالی کیفیت زندگی شهروندان به هم می پیوندند. درون این غرفه، کانادا تصویری از کشوری را ارائه می کند، که به واسطه سازمان ملل متحد به عنوان کیفیت شهری برتر شناخته شده است. 

یکی از نکات جالب توجه غرفه کانادا وجود آبشاری مجازی است، که زمانی که توسط بازدیدکنندگان لمس می شود، تصویر خود را تغییر می دهد. همچنین این آبشار مجازی، نمایی از شهرهای آینده را از دیدگاه و تصور چندین کودک کانادایی به تصویر می کشد. 

بودجه کلی در نظر گرفته شده برای این غرفه 45 میلیون دلار کانادا است. 

غرفه کانادا به شکل یک نوار حلقه و یا حرف C طراحی گردیده، بازدیدکنندگان از طریق فضایی مربع شکل و بدون سقف وارد غرفه می شوند. سپس به بخش مرکزی رسیده و بعد از آن، مسیر این غرفه به دور سازه بزرگ تری که فضای نمایشگاه را در خود جای داده گردش می کند. 
برگرفته از:
www.designboom.com
www.contemporist.com
www.architectureau.com
www.abcparchitecture.com

نظرات

نظری وجود ندارد، اولین نفری باشید که نظری ثبت می کنید.